Dzimtmisas pamatskola,
Dzimtmisa, Iecavas novads,
Latvija, LV-3913

+371 639 46129,
skola@dzimtmisa.lv
 
 

Aktualitātes

24974

Skolēni stāda kokus Mammai Dabai
11.05.2010


Dzimtmisas skolēni «Mammas Dabas» konkursā stādījuši kokus Vecumnieku mežniecības pārziņā esošajos mežos.

Koku stādīšana mežā bija šī gada konkursa «Mamma Daba» uzdevums Dzimtmisas pamatskolas audzēkņiem, kuri pērn šajā programmā ieguva meistarklases pakāpi,informē skolotāja Velga Ērgle.


Koku stādīšana Vecumnieku mežniecībā sarīkota ar tās pārziņa Gunta Žvagina un audzēkņu vecāku atbalstu, stāsta pedagoģe. Vairāk nekā desmit skolēnu no 6.klases ar 8. klases palīgiem pagājušajā nedēļā devušies uz mežu, kur mežkopja Gunta Ščeparika vadībā iestādījuši teju 2000 viengadīgas priedītes. Tā bijusi īsta mācību stunda koku stādīšanā, jo mežkopis ierādījis, kā īpaši sagatavotie stādi apstrādājami, liekami zemē un pēc tam aplaistāmi, lai iestādīti labāk ieaugtos.


Skolēnu prieks par paveikto bijis tik neviltots, ka tagad līdzīgā pasākumā vēlas piedalīties teju visa skola, smejot stāsta V. Ērgle. Pērn «Mammas Dabas» konkursā tika papildināta aleja Dzimtmisas pamatskolas parkā. Šogad vēl iecerēts stādīt kokus Tērvetes dabas parkā.


Vēl viens uzdevums konkursa jau teju aizpildītajā kartē ir putnu būru uzstādīšana mežā, kas arī notikšot sadarbībā ar Vecumnieku mežkopjiem, informē V. Ērgle. «Mammas Dabas» šī gada konkursa rezultāti gaidāmi maija beigās.


Skolotāja piebilst, ka koku stādīšana, putnu būru izvietošana un putnu piebarošana ietilpst arī Dzimtmisas šajā mācību gadā sāktajā Ekoskolas programmā.

AVOTS: www.bauskasdzive.lv
      Atpakaļ