Dzimtmisas pamatskola,
Dzimtmisa, Iecavas novads,
Latvija, LV-3913

+371 639 46129,
skola@dzimtmisa.lv
 
 

Aktualitātes

24973

Plāno Dzimtmisas ceļa asfaltēšanu
11.08.2010


Iecavas novada dome nevar asfaltēt Dzimtmisas ceļu, jo tas ir a/s «Latvijas Valsts ceļi» pārziņā, tomēr, pārņemot to lietošanā, pašvaldība šim nolūkam varētu saņemt pat Eiropas fondu atbalstu. Esam vienīgais ciemats Iecavas novadā, kam apdzīvotajā vietā ir tikai grants ceļš, un tā putekļi pamatīgi bojā ēkas un dzīvi, «Bauskas Dzīvei» pasūrojas Dzimtmisas iemītnieki. Viņi atminas, ka pirms 2009. gada pašvaldību vēlēšanām vairāku sarakstu deputātu kandidāti tā kā solījās risināt šo jautājumu, tomēr tagad nekāda rīcība šajā virzienā nenotiek.

Dzimtmisas ceļa asfaltēšanas solījumu no pašvaldības finanšu komitejas sēdes pirms diviem gadiem atceras tagadējā deputāte Dzimtmisas pamatskolas direktore Jana Arāja (TB/LNNK/ZZS). Putekļi bojā skolas ēkas fasādi un noklāj logus, prasot ievērojami biežāku tīrīšanu. Tā kā skolas ēka kā sena koka muiža iekļauta Piļu un muižu asociācijas tūrisma objektu tīklā, svarīgi to uzturēt kārtībā, jo bieži jāuzņem apmeklētāji. Līdzīgas sūdzības ir ciemata māju īpašniekiem.

Vēl būtiskāka ir bērnu drošība, uzsver J. Arāja. Tā sauktā mazā skola - neliela ēka pie paša ceļa līkuma pretī muižas namam, kurā stundas vada jaunāko klašu audzēkņi -, bieži tinas putekļu mākoņos, kuros nevarot pat saredzēt pretī braucošo auto, kur nu vēl ceļu šķērsojošu bērnu. Satiksme te ir gana aktīva lauku ceļam - te brauc gan vietējie iedzīvotāji, gan zemnieki, tūristi uz mini zoodārzu «Dobuļi», mežinieku automašīnas un kokvedēji.

Šis ceļš ir valsts uzņēmuma «Latvijas Valsts ceļi» (LVC), nevis pašvaldības pārziņā. Uz J. Arājas lūgumu vismaz laistīt ceļu sausākā laikā Iecavas pašvaldības izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs domes sēdē jūlijā atteica - nelaistīsim svešu ceļu. Tiesa gan, pa «svešo» ceļu lielākoties pārvietojas novada iedzīvotāji, un lauvas tiesa Dzimtmisas skolēnu, visticamāk, arī ir pašu pašvaldībā dzīvojošo atvases.

Opozīcijas deputātu ieteikto putekļu mazināšanas tehnoloģiju, kas paredz grants ceļa virsmas pārklāšanu ar kādu ķīmisku segumu, kā dārgu un nepietiekami efektīvu novērtēja ar būvniecību ikdienā saistītie kolēģi.

Vairāk par šo tēmu lasiet trešdienas, 11. augusta, laikrakstā «Bauskas Dzīve».

AVOTS: www.bauskasdzive.lv

      Atpakaļ