Dzimtmisas pamatskola,
Dzimtmisa, Iecavas novads,
Latvija, LV-3913

+371 639 46129,
skola@dzimtmisa.lv
 
 

Aktualitātes

Iecavas novada ekoskolas tiekas Rīcības nedēļā
05.11.2014


  

Dzimtmisas pamatskolas pārstāvji trešdien, 5. novembrī, viesojas bērnudārzā «Dartija», lai apmainītos ar ekoskolu programmā paveikto.

Abas izglītības iestādes ir ekoskolu programmas dalībnieces un Zaļā karoga turētājas vairāku gadu garumā. Šonedēļ, kad 7. novembrī notiek ikgadējā ekoskolu Rīcības diena, nolemts tikties, lai apmainītos ar pieredzi un pārrunātu padarīto, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja Dzimtmisas pamatskolas zaļās izglītības projektu vadītāja Velga Ērgle.

Tikšanās ar «Dartijas» domubiedriem ir daļa no šogad Dzimtmisas skolai īpaši svarīgā ekoskolas virziena – sadarbība ar sabiedrību. «Pastāstīsim, ko darām savā skolā, apskatīsim, ko dara bērnudārza audzēkņi un pedagogi zaļās izglītības jomā,» teic V. Ērgle. Jau vēstīts, ka «Dartijas» audzēkņi iepriekš apmeklēja Dzimtmisā rīkoto Koku dienu.

Ekoskolu Rīcības dienā piektdien zaļajai izglītībai un veselīgam dzīvesveidam Dzimtmisā būs veltīta ne tikai diena, bet arī nakts, atklāj pedagoģe. «Pa dienu izkopsim prātu un spēku, vārīsim veselīgu putru, piedalīsimies floristes Vinetas darbnīcās,» stāsta V. Ērgle, «pēcpusdienā kopā ar bērniem būs arī vecāki, notiks sportiskas un garīgas nodarbes.» Kas paredzēts «Zaļajā naktī», skolotāja pagaidām neatklāj, lai skolēniem būtu pārsteigums.

Ekoskolu Rīcības diena norit visās Latvijas un citu valstu izglītības iestādēs, kas īsteno zaļās izglītības programmas. Mūsu novados tādas ir arī Vecumnieku, Skaistkalnes un Misas vidusskola, Jaunsaules pamatskola, Bauskas bērnudārzs «Pasaulīte» un Rundāles novada bērnudārzs «Mārpuķīte». Kopumā ekoskolu skaits Latvijā ir ap 100.

 

AVOTS: Bauskas Dzīve

 


      Atpakaļ