Dzimtmisas pamatskola,
Dzimtmisa, Iecavas novads,
Latvija, LV-3913

+371 639 46129,
skola@dzimtmisa.lv
 
 

Aktualitātes

Dzimtmisas skolā izmēģina jaunu orientēšanās sporta veidu.
13.02.2014


  

Iecavas novada Dzimtmisas pamatskolā 13. februārī notika jauna sporta veida – rogaininga – sacīkste, portālu informēja direktores vietniece Lolita Krēmere.

Rogainings izveidots Austrālijā, tā uzdevums ir vairāku cilvēku komandai pēc kartes orientēties apkārtnē, sadarbojoties atrast konkrētus objektus un pieveikt distanci noteiktā laika posmā, liecina informācija internetā.

Dzimtmisas skolēniem uzdevumus bija sagatavojis sporta skolotājs Vilnis Gailums. 1. – 4. klašu komandas objektus lūkoja skolas tuvējā apkārtnē un alejā, 5. – 9. klases devās uz mežu meklēt kontrolpunktus. Par tālākajiem komanda varēja nopelnīt 30 punktus, par tuvākiem – atbilstīgi 20 un 10 punktus.

Trasi vajadzēja pieveikt divās stundās, citādi atņem 10 soda punktus par katru nokavēto minūti. Taču ar to problēmu nebija, smaidot stāsta pedagoģe Velga Ērgle: «Bērni maršrutu veica nepilnā stundā, tāpēc kopā ar citiem skolotājiem pēc nelielas atelpas piedāvājām piedalīties prāta spēlēs.»

Uzvarētājas komandas bija «Īpašie», «Betmenes», «Melnās aitiņas», «Fantastiskais četrinieks» un «Lauku zēni». Pārējiem pietrūcis nedaudz. Gan uzvarētāji, gan pārējie tika spēcināti ar saldām balvām. Bērni risināja Māras Slapiņas mīklas, matemātiskos uzdevumus un rēbusus.

Kustību sacīkstes bija daļa no Dzimtmisas ekoskolas programmā šogad īstenotā veselīga dzīvesveida virziena, skaidro V. Ērgle. «Bijām domājuši rīkot hokeja turnīru 5. – 9. klašu komandām, bet daba ieviesa savas korekcijas,» atzina pedagoģe, «tā kā nācās atrast alternatīvu, bērni juta klimata pārmaiņu ietekmi uz savas ādas – temperatūra paaugstinājās, un ledus izkusa.»

 Avots: Bauskas Dzīve
      Atpakaļ