Dzimtmisas pamatskola,
Dzimtmisa, Iecavas novads,
Latvija, LV-3913

+371 639 46129,
skola@dzimtmisa.lv
 
 

Aktualitātes

Dzimtmisas skolā gatavo veselīgus saldēdienus.
27.01.2014


Darbaprocesā 5. klases meitenes.

Foto: no skolas arhīva

Iecavas novada Dzimtmisas pamatskolas ekoprogrammas dalībnieki piektdien, 24. janvārī,piedalījās Saldās pēcpusdienas sarīkojumā, informē pedagoģe Velga Ērgle.

Skolēnu grupas un komandas ieradās uz pasākumu ar saldēdiena pusfabrikātiem, kas ātri tika sagatavoti degustācijai, vēsta skolotāja Iveta Salgrāve. Draudzīgi daloties un degustējot, tika izvērtēti augļi putukrējumā, saldie kartupeļi,putukrējuma, piparkūku un ievārījuma kārtojums.

«Pasākuma mērķis bija likt skolēniem palūkoties uz saldumiem, ko protam pagatavot un kas mums garšo, izvērtēt, kurus saldumus un cik bieži vajag lietot uzturā,» skaidro pedagoģe. Lai patērētu uzņemtās kalorijas, notika vairākas atrakcijas, iešana rotaļās, letkisa deju soļu apgūšana.

Iespaidus raksturo skolēni. «Pirmo reizi ēdu saldo kartupeli, kas man garšoja. To bija gatavojis Ģirts un Reinis,» stāsta Andra Aleksandra Krūmiņa. «Interesanti bija pašiem gatavot. Patika spēlēt paslēpes pa skolu tumsā,» teic Ģirts Ugorenko.«Patika degustēt. Visi bija devīgi un laipni,» saka Sibilla Anna Salgrāve.

«Patika jaunā rotaļa ar sēšanos klēpī. Visiem bija prieks, kad tikām sēdēt klēpī skolotājai. Kad gan vēl mēs tiksim pasēdēt klēpī savai matemātikas skolotājai?!» priecājas Reinis Āboliņš.

Simona Stūrmane stāsta par komandas gatavošanos: «Receptes mums ieteica skolotāji un palīdzēja izdomāt mana mamma. Viņa iedeva no mājām līdzi trauciņus un karotīte sservēšanai.»

Pasākumu rīkoja skolas ekopadome, kuras pārziņā ir ar «zaļo» izglītību un veselīgu dzīvesveidu saistītie izziņas virzieni. Tajā ir pedagogi, skolēni un vecāki.

Avots: Bauskas Dzīve
      Atpakaļ