Dzimtmisas pamatskola,
Dzimtmisa, Iecavas novads,
Latvija, LV-3913

+371 639 46129,
skola@dzimtmisa.lv
 
 

Aktualitātes

Dzimtmisas pamatskolā iepzīst un atbalsta dzīvniekus patversmē
20.10.2014


 

  

Ziedotāju pulks, kas «Mežavairogu» iemītniekiem veltīja kopumā 54 kilogramus sausās barības.
Foto: no skolas albuma

 

Iecavas novada Dzimtmisas pamatskolā ekoskolas programmā 16. oktobrī sarīkots patversmes «Mežavairogi» apmeklējums, vācot ziedojumus dzīvnieku sausajai barībai.

Patversmes apmeklējums bija veltīts Dzīvnieku aizsardzības dienai, 4. oktobrim, «Bauskas Dzīvi» informēja viena no norišu rīkotājām, 9. klases audzēkne Elvita Ērgle.

Kopā ar Esteri Romanovsku, Ildzi Jurkovsku un Sabīni Liepiņu viņas organizēja arī pasākumu «Dzīvnieka dzīvesstāsts». Tā gaitā sākumskolas un citu klašu audzēkņi gatavoja komiksus un prezentācijas par dzīvniekiem, kas mīt dažādos apstākļos – savvaļā, zoodārzā, minizoo, patversmē, cirkā, lielfermā, zooveikalā un citur. Komiksi skolā prezentēti piektdien, 17. oktobrī. E. Romanovska veidoja stāstījumu par dzīvniekiem, kas mīt kopā ar cilvēkiem. 9. klases audzēknis Vladimirs Hodorovičs izveidojis prezentāciju par dzīvniekiem, kam uzcelti pieminekļi.

Pirms došanās uz patversmi meitenes skolā sarīkoja līdzekļu vākšanu dzīvnieku barības iegādei. Skolēni bija ļoti atsaucīgi – uz patversmi nogādāti 54 kilogrami sausās barības. Katrs no 68 ziedotājiem saņēma meiteņu pašu rokām darinātu aproci kā pateicību par atbalstu.

Patversmi apmeklēja septiņi skolēni – kopā ar rīkotājām Sibilla Anna Salgrāve, Rolands Sopko un Simona Stūrmane, kā arī pedagoģe Velga Ērgle un skolas autobusa vadītāja Edīte Šuplinska, kura ir ekopadomes dalībniece. Patversmes speciālisti bija pateicīgi par atvesto barību un izrādīja Iecavas novada bērniem «Mežavairogus». «Bijām pārsteigti, ka patversmē mitis arī vilks, mežacūka, bizons, lācis,» stāsta Elvita, «no 130 suņu pulka varēja doties pastaigā ar pieciem haskijiem. Tie ir ļoti spēcīgi, knapi varējām noturēt pat divatā. Noskrējāmies ne pa jokam!»

Skolotāja Velga Ērgle atzīst – patversmes apmeklējums psiholoģiski nav viegls, jo teju katra dzīvnieka acīs redzams, ka tas gribētu savas mājas un cilvēkus, kam uzticēties: «Visi bērni vēlas sunīti vai kaķīti, bet te varējām pārliecināties par teiciena «tu esi atbildīgs par tiem, ko esi pieradinājis» patiesumu.»

 

AVOTS: Bauskas Dzīve
      Atpakaļ