Dzimtmisas pamatskola,
Dzimtmisa, Iecavas novads,
Latvija, LV-3913

+371 639 46129,
skola@dzimtmisa.lv
 
 

Aktualitātes

Ar konkursu Dzimtmisā māca plānot laiku
12.01.2015


  

Iecavas novada Dzimtmisas pamatskolā patlaban rit audzēkņu dienasgrāmatu konkurss 1. – 4. klasēm, «Bauskas Dzīvi» informēja direktores vietniece Lolita Krēmere.

Tā gaitā katras nedēļas beigās komisija izskata katra skolēna dienasgrāmatu un nākamajā pirmdienā izsniedz vērtējuma uzlīmi, skaidro pedagoģe. «Ir noformulēti konkursa kritēriji un nolikums. Vērtējam, lai ieraksti ir rūpīgi, estētiski noformēti vai ir ierakstīts skolēna pašvērtējums, sarakstīts uzdotais. Uzslavējam tos, kuriem ir kārtīgākās un skaistākās dienasgrāmatas,» atklāj L. Krēmere.

Konkursa uzvarētājus noteiks janvāra beigās, apkopojot savāktās pozitīvās atsauksmes. Labākie saņems atzinības rakstus, viņu vārdus nosauks skolas mājaslapā dzimtmisa.lv. Kā skaidro pedagoģe, konkursa audzināšanas mērķis ir rosināt skolēnus rūpīgi plānot savu mācību darbu un laiku, izkopt rokrakstu un estētisko uztveri, neizturēties pavirši pret darāmo.

Dzimtmisas skolā prasmes papildina arī pedagogi. Piektdien, 9. janvārī, te notika Sociālo zinātņu institūta speciālistu vadīti kursi par speciālās izglītības metodēm, individuālo izglītības un audzināšanas plānu sagatavošanu.

«Mācībās piedalījāmies visi 18 skolotāji, pēc to pabeigšanas saņēmām sertifikātus,» stāsta L. Krēmere, «Dzimtmisas pamatskolā ir speciālās izglītības programma bērniem ar mācīšanās traucējumiem, tāpēc skolotājiem jābūt zinošiem par metodēm.» Direktores vietniece piebilst, ka alternatīvās metodes var izmantot arī darbā ar citiem audzēkņiem, kam grūtāk uztvert atsevišķas tēmas, lēnāk veicas lasīšana vai rēķināšana.

Jaunais gads Dzimtmisas skolā šoreiz sācies ar Skaistkalnes Romas katoļu baznīcas priestera tēva Jāņa uzrunu, stāsta L. Krēmere. «Viņš aicināja visus būs iecietīgiem un saprotošiem. Domāju, ar svētību sācies gads mūsu skolā būs ļoti sekmīgs,» teic pedagoģe.

AVOTS: Bauskas Dzīve
      Atpakaļ